
|
 |
 |
 Zoeken |
 |
 |
ZOEKEN OP TREFWOORDEN
A
- B
- C
- D
- E
- F
- G
- H
- I
- J
- K
- L
- M
- N
- O
- P
- Q
- R
- S
- T
- U
- V
- W
- X
- Y
- Z
Kies een trefwoord waarop u wilt zoeken:
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
Zoekresultaten voor het trefwoord: Participatie (Burger-)
- "Zorg dat er draagvlak is voor de beslissing. Alleen dan is het de juiste." - Interview met Helmut Paris [27-12-2012]
"Elke plaats in een zone 30 waar een lokale overheid een zebrapad wil aanleggen of weghalen vraagt een aanpak op maat. De beleidsmakers kunnen best ook polsen bij hun burgers wat zij als beste oplossing zien." Dat zegt Helmut Paris, verkeerspsycholoog bij MOW.
 Uit Mobiliteitsbrief 132 Andere trefwoorden: Publieke ruimte (Inrichting van - ), Voetgangers, Voetpaden, Zone 30, Zone 30 aan scholen
- Participatie op Vlaams niveau [21-06-2012]
Bij de opmaak van het nieuwe Mobiliteitsplan Vlaanderen vorig jaar werd via een grootscheepse enquête de bevolking zo nauw mogelijk betrokken. Elke Vlaming kreeg de kans om zijn of haar mening te geven over zijn verplaatsingsgedrag en iedereen kon oplossingen aanreiken over hoe we het best met de verkeersdrukte en andere mobiliteitsuitdagingen omgaan.
 Uit Mobiliteitsbrief 135 Praktijkvoorbeeld
- Demonstratieproject Eeklo: Nieuwe dynamiek in de Verkeersraad [21-06-2012]
In het kader van de herziening van het mobiliteitsplan wordt in Eeklo het gemeentelijk mobiliteitsplan verbreed en verdiept (spoor 2 na de sneltoets). Het participatietraject loopt hoofdzakelijk via de Verkeersraad.
 Uit Mobiliteitsbrief 135
- Demonstratieproject Binkom - Lubbeek: Chiro actieve partner in dorpskernherwaardering [21-06-2012]
De Lubbeekse deelgemeente Binkom krijgt binnenkort een nieuwe gemeenteschool. Bij het ontwerp van het gebouw en de omgeving hadden de omwonenden, de ouders, de kinderen en de lokale chiro een stevige vinger in de pap.
 Uit Mobiliteitsbrief 135
- "Inwoners kennen de trage wegen het best" [21-06-2012]
Bij het verbeteren of herstellen van het netwerk van trage wegen in een gemeente is de participatie van de inwoners onmisbaar. Ze inventariseren de wegen op het terrein en ze formuleren mee het advies aan het gemeentebestuur. Soms leidt de inzet van de vrijwilligers tot de oprichting van een permanente werkgroep Trage Wegen.
 Uit Mobiliteitsbrief 135 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Trage wegen
- Leuven Overmorgen: constructieve participatie [21-06-2012]
Meer dan 1000 inwoners gaven in de tweede helft van vorig jaar hun mening over de toekomst van Leuven. De campagne ‘Leuven Overmorgen’ koos voor een constructieve en positieve participatieaanpak. Ze leverde meer dan 1700 ideeën op in de domeinen mobiliteit, wonen en voedselvoorziening.
 Uit Mobiliteitsbrief 135 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Publieke ruimte (Inrichting van - )
- De do’s en don’ts bij inspraak en participatie [18-06-2012]
Willy Miermans stelde een niet-limitatief lijstje op met do’s en don’ts. Of zoals hij het noemt “methodetips voor een gezond communicatieproces” tegenover “de snelste weg naar een fiasco”.
 Uit Mobiliteitsbrief 115
- Participatie vergroot het draagvlak voor beslissingen [18-06-2012]

- Vergroot het draagvlak voor beslissingen [18-06-2012]
De tijd van eenrichtingscommunicatie naar de burger is voorbij. Participatie vraagt interactie. Dit leidt tot meer democratie, want een grotere afspiegeling van de bevolking denkt mee aan het beleid. Zo krijg je een breed maatschappelijk draagvlak voor de door de politici gemaakte keuzes.
 Uit Mobiliteitsbrief 135
- Oostrozebeke - “Beter afstemmen op kleine gemeenten” [16-05-2011]
Oostrozebeke sloot al verschillende modules af. De meesten zitten nog in de planningsfase. Momenteel wordt het participatieproject doorlopen met het oog op de bevestiging van het bestaande mobiliteitsplan (spoor 3).
 Uit Mobiliteitsbrief 124 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: GBC, Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - ), Mobiliteitsconvenantsbeleid (algemeen), P.A.C., Sneltoets
- Actieprogramma - Participatietrajecten duurzame mobiliteit [16-05-2011]
Tegen 2013 zal een leidraad rond participatietrajecten ter beschikking zijn voor lokale overheden. Het actieprogramma test participatietrajecten in zeven demonstratieprojecten uit en is pas uit de startblokken.
 Uit Mobiliteitsbrief 124
- Glabbeek: "De verkeersraad is ons klankbord" [22-10-2010]
Vorig jaar begon het gemeentebestuur van Glabbeek aan het verbreden en verdiepen van haar mobiliteitsplan. Voor inhoudelijke en procedurele ondersteuning schakelden zij een studiebureau in.
 Uit Mobiliteitsbrief 117 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Mobiliteitsplan, Verbreden/verdiepen van het mobiliteitsplan, Vernieuwen van het mobiliteitsplan
- Beringen betrekt doelgroepen bij parkeerbeleidsplan [22-04-2010]
De stad Beringen organiseerde een overleg met verenigingen, scholen en middenstanders om tot een gedragen parkeerconcept te komen. De doelgroepen worden ook betrokken bij de implementatie, de opvolging en de evaluatie van het parkeerbeleidsplan
 Uit Mobiliteitsbrief 115 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Parkeren, Vernieuwen van het mobiliteitsplan
- Participatietraject mobiliteitsplan [22-04-2010]
Het Mobiliteitsdecreet van 20 maart 2009 legt een participatietraject op bij de opmaak of herziening van een mobiliteitsplan.
 Uit Mobiliteitsbrief 115 Andere trefwoorden: Mobiliteitsplan
- Meise: Bewoners geven insteek voor sneltoets [22-04-2010]
 Uit Mobiliteitsbrief 115 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Vernieuwen van het mobiliteitsplan
- Zwalm: Verkeerscommissie adviseert bestuur [22-04-2010]
In Zwalm komt twee tot drie keer per jaar de verkeerscommissie samen. Het is een werk- en inspraakgroep van geïnteresseerde burgers die het gemeentebestuur input geeft over zowel heel concrete projecten als de mobiliteitsvisie op langere termijn.
 Uit Mobiliteitsbrief 115 Praktijkvoorbeeld
- Elf gemeenten hebben verkeersplatform [22-04-2010]
In elf gemeenten vormen verenigingen, scholen, inwoners en het bestuur een verkeersplatform. Ze overleggen over verkeers- en mobiliteitsonderwerpen die ze belangrijk vinden voor hun gemeente.
 Uit Mobiliteitsbrief 115 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Vernieuwen van het mobiliteitsplan
- Fietsen naar de winkel nog nooit zo hip [18-02-2010]
‘Met Belgerinkel naar de Winkel’ stimuleert de bevolking om zich eens op een andere manier te verplaatsen, of concreet: de fiets te nemen in plaats van de auto. Dit jaar zit de campagne al aan haar achtste editie.
 Uit Mobiliteitsbrief 113 Andere trefwoorden: Evenementen, Fietsers, Handelaars
- Goed om weten: Nieuw in het gemeentelijk mobiliteitsplan [25-09-2009]
Op 20 maart 2009 verscheen het nieuwe Decreet betreffende het mobiliteitsbeleid in het Belgisch Staatsblad. Sindsdien zijn een aantal nieuwe principes van toepassing op het gemeentelijk mobiliteitsplan.
 Uit Mobiliteitsbrief 108 Andere trefwoorden: Mobiliteitsplan
- Het belang van kwaliteitsvolle overlegmomenten [09-12-2008]
"Respect en de bereidheid om te luisteren, maar ook de openheid om compromissen te sluiten zijn cruciale voorwaarden voor een effectieve dialoog met de burger." Dat zegt Helmut Paris, verkeerspsycholoog bij MOW, als we hem vragen naar de kenmerken van kwaliteitsvol overleg over mobiliteitsmaatregelen.
 Uit Mobiliteitsbrief 101 Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Participatie, wat is dat? [09-12-2008]
 Uit Mobiliteitsbrief 101 Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Inspraak van kinderen: Leest ruilt parkeerplaatsen in voor speelruimte [09-12-2008]
"De ideeën van de kinderen hebben een duidelijke meerwaarde gegeven aan het ontwerp." Dat zegt Dries Henkens van de stad Mechelen naar aanleiding van de herinrichting van een dorpsplein.
 Uit Mobiliteitsbrief 101 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Handelaars, Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - ), Parkeren, Publieke ruimte (Inrichting van - )
- Staden: burgers debatteren in hun eigen woonkamer [09-12-2008]
"Wij blijven werken aan beter overleg met onze burgers", zegt Josiane Lowie, burgemeester van Staden. Dat die uitspraak niet overdreven is, blijkt uit de ‘ronde tafels’ die bij de mensen thuis georganiseerd worden.
 Uit Mobiliteitsbrief 101 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Communicatie, Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - ), Mobiliteitsplan
- Kortessem: luisteren naar burgers [09-12-2008]
De Limburgse plattelandsgemeente Kortessem koos voor inspraak en overleg bij de aanpassing van de dorpskern.
 Uit Mobiliteitsbrief 101 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Gent: infomarkt als persoonlijk inspraakkanaal [09-12-2008]
Verschillende steden en gemeenten organiseren tegenwoordig infomarkten bij grotere mobiliteitsprojecten. Gent deed dat al drie keer. "Deze formule is een echte aanrader", zegt Ann Manhaeve.
 Uit Mobiliteitsbrief 101 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Eerste deelgebied klaar in Kampenhout [02-06-2008]
"We zijn vastbesloten om ons netwerk aan trage wegen te herstellen", zegt burgemeester Jean Mees enthousiast. "De inzet van onze inwoners toont dat de trage wegen hen na aan het hart liggen."
 Uit Mobiliteitsbrief 97 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Communicatie, Fietsers, Fietsroutenetwerk, Sensibiliseren, Signalisatie, Trage wegen, Voetgangers, Voetgangersnetwerk
- Kortrijk - "Breed draagvlak is de beste garantie" [02-06-2008]
Kortrijk is een van de 20 gemeenten die zich laten begeleiden om trage wegen in kaart te brengen.
 Uit Mobiliteitsbrief 97 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Fietsers, Trage wegen, Voetgangers
- Brochure Mobiliteitsparticipatie in buurten - Inspirerende praktijkvoorbeelden [29-10-2007]
De brochure 'Mobiliteitsparticipatie in buurten' met praktijkvoorbeelden uit Bornem, Hasselt, Kortessem, Lanaken, Maaseik, Rumst en Staden kan gemeenten, buurtverenigingen en actiegroepen stimuleren om efficiënt samen te werken.
 Uit Mobiliteitsbrief 90 Andere trefwoorden: Communicatie, Sensibiliseren
- Mobiliteitsparticipatie in buurten - Good Practices - Bornem [18-09-2007]
 Praktijkvoorbeeld Auteur(s): Mobiel21
Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Mobiliteitsparticipatie in buurten - Good Practices - Hasselt [18-09-2007]
 Praktijkvoorbeeld Auteur(s): Mobiel21
- Mobiliteitsparticipatie in buurten - Good Practices - Kortessem [18-09-2007]
 Praktijkvoorbeeld Auteur(s): Mobiel21
Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Mobiliteitsparticipatie in buurten - Good Practices - Lanaken [18-09-2007]
 Praktijkvoorbeeld Auteur(s): Mobiel21
Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Mobiliteitsparticipatie in buurten - Good Practices - Maaseik [18-09-2007]
 Praktijkvoorbeeld Auteur(s): Mobiel 21
Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Mobiliteitsparticipatie in buurten - Good Practices - Rumst [18-09-2007]
 Praktijkvoorbeeld Auteur(s): Mobiel 21
Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Mobiliteitsparticipatie in buurten - Good Practices - Staden [18-09-2007]
 Praktijkvoorbeeld Auteur(s): Mobiel 21
Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Mobiliteitsparticipatie in buurten - Participatie - Lokaal mobiliteitsbeleid [18-09-2007]
 Auteur(s): Mobiel 21
Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Mobiliteitsparticipatie in buurten - Participatie - Wat is dat? [18-09-2007]
 Auteur(s): Mobiel 21
Andere trefwoorden: Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Goed om weten - Kinderparticipatie [01-03-2006]
Veel mobiliteitsprojecten die op de lokale beleidsagenda staan grijpen in op
het leven van kinderen. De praktijk wijst ook uit dat er behoefte is aan een
intensere kruisbestuiving tussen de beleidsdomeinen jeugd en mobiliteit. Twee
nieuwe publicaties reiken visies, hulpmiddelen en praktische voorbeelden aan.
 Uit Mobiliteitsbrief 74 Andere trefwoorden: Publieke ruimte (Inrichting van - )
- Arendonk: planfase [01-11-2005]
De doortocht in Arendonk, waar veel handelszaken zijn,
wordt eind 2005 en begin 2006 heringericht. De as wordt
een eenrichtingsstraat. Het doorgaand verkeer wordt
omgeleid, zodat het centrum autoluwer wordt.
De UNIZO-werkgroep werd betrokken bij de plannen.
 Uit Mobiliteitsbrief 70 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Doortocht, Handelaars, Parkeren
- “Wij kennen de buurt als geen ander” [30-06-2004]
Men spreekt over ‘inspraak’ en ‘overleg’ als burgers en
lokale overheid met elkaar communiceren over het beleid.
Door inspraak en overleg te organiseren, wordt de burger
uitgenodigd om actief deel te nemen aan een democratische
besluitvorming.
 Uit Mobiliteitsbrief 57
- Informatie en inspraak in Boutersem [30-06-2004]
De gemeente Boutersem hield naast de informatievergadering ook inspraakvergaderingen. Een overzicht van wat de gemeente heeft gedaan en een inwoonster aan het woord.
 Uit Mobiliteitsbrief 57 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Communicatie, Mobiliteitsplan
- Hoe campagne voeren in en met scholen? [30-10-2003]
Dit artikel maakt duidelijk hoe een 'actiegerichte geïntegreerde partnershipcampagne voor een bepaalde doelgroep' met het oog meer duurzame verplaatsingen het best aangepakt wordt. Aandachtspunten en tips op basis van de ervaring van de succesvolle campagne in de scholen van Geel en Mol.
 Praktijkvoorbeeld Module(s): 10 Auteur(s): Patrick Auwerx (Stafmedewerker Vorming en Communicatie Mobiel 21 en Tapestry-Projectleider)
Andere trefwoorden: Communicatie, Flankerende maatregelen, Schoolomgeving, Schoolomgeving langs gewestweg, Schoolvervoerplan, Sensibiliseren, Verkeers- en mobiliteitseducatie, Verkeers- en mobiliteitsmanagement, Woon-schoolverkeer
- Communicatie, een boeiend gespreksonderwerp [30-10-2003]
Beknopte uitleg over het onderscheid tussen de vormen van externe communicatie (publieke betrokkenheid, nl. inspraak en overleg, en informeren) en over interne communicatie en communicatie met partners.
 Uit Mobiliteitsbrief 51 Andere trefwoorden: Communicatie, Mobiliteitsplan
- Publieke betrokkenheid: betrek uw burgers [30-10-2003]
Publieke betrokkenheid vraagt een engagement van het
gemeentebestuur en de burger. Het mobiliteitsbeleid zelf
is het onderwerp van gesprek tussen de lokale overheid en
de inwoners. Overleg- en inspraakrondes kunnen voor alle
inwoners of alleen voor een bepaalde wijk georganiseerd
worden, afhankelijk van het onderwerp van gesprek.
 Uit Mobiliteitsbrief 51
- Publieke betrokkenheid: tips [30-10-2003]
Hoe beter omgaan met inspraak en overleg? Enkele vuistregels
van Danny Claeys (CIBE Communicatie).
 Uit Mobiliteitsbrief 51
- Publieke betrokkenheid - Oostrozebeke: denk- en toetsingsdag [30-10-2003]
In Oostrozebeke liep de opmaak van het mobiliteitsplan samen met
de opmaak van het ruimtelijk structuurplan en het natuurontwikkelingsplan.
Tijdens het hele proces was inspraak mogelijk.
 Uit Mobiliteitsbrief 51 Praktijkvoorbeeld
- Publieke betrokkenheid - Putte: discussieteksten [30-10-2003]
De inwoners van Putte werden zoveel mogelijk betrokken bij de
beleidsfase van het mobiliteitsplan.
 Uit Mobiliteitsbrief 51 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Mobiliteitsplan
- Brugge: “Informatie en inspraak” [30-10-2003]
In september 2003 startte de voorinformatieronde over
de uitvoering van het nieuwe mobiliteitsplan in Brugge. Burgemeester Moenaert over de aanpak.
 Uit Mobiliteitsbrief 51 Praktijkvoorbeeld Module(s): 15 Andere trefwoorden: Communicatie
- Flankerende maatregelen m.b.t. projecten en/of informatie voor fietsers [30-03-2003]
Module 15 van het mobiliteitsconvenant biedt subsidies
voor een aantal ‘flankerende maatregelen’ die helpen om
een duurzaam mobiliteitsbeleid uit te bouwen.
 Uit Mobiliteitsbrief 56 Andere trefwoorden: Communicatie, Fietsers, Flankerende maatregelen
- Flankerende maatregelen - Categorie A: Publieke betrokkenheid [30-12-2002]
Komen in aanmerking voor subsidie via module 15: activiteiten of projecten die als doel hebben publieke
betrokkenheid van het gemeentelijke mobiliteitsbeleid en
het gemeentelijke mobiliteitsplan te verhogen. Publieke
betrokkenheid wordt onderverdeeld in drie luiken.
 Uit Mobiliteitsbrief 43 Praktijkvoorbeeld Module(s): 15 Andere trefwoorden: Communicatie, Flankerende maatregelen
- Inspraak in Vilvoorde [30-06-2002]
Vilvoorde organiseerde een uitgebreide
communicatie- en inspraakronde voor
haar bevolking. Het ruimtelijk structuurplan
en het mobiliteitsplan werden er
gelijktijdig voorgesteld. De besluitvorming
werd daardoor verschoven, maar het gaf
Vilvoorde wel de gelegenheid om relevante
opmerkingen vanuit de bevolking mee te
verwerken in de twee plannen.
 Uit Mobiliteitsbrief 39 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Communicatie, Mobiliteitsplan
- Sint - Niklaas: "Inspraak van bewoners is belangrijk" [30-05-2002]
Sint-Niklaas beschikt sinds februari 2002 over een volwaardig mobiliteitsplan
en een uitgewerkt parkeerplan
(Margharetaplan). Er ging een uitgebreide
inspraakronde met de inwoners aan vooraf.
 Uit Mobiliteitsbrief 38 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Communicatie, Mobiliteitsplan, Parkeren
- Communiceren over het mobiliteitsbeleid [30-01-2002]
De communicatie over en rond het mobiliteitsbeleid
neemt vele gedaantes aan, zowel binnen het
lokaal bestuur zelf als tussen het lokaal bestuur en
de burgers. Doelgericht communiceren is essentieel
voor een geoliede werking van het gemeentebestuur
en een goede verstandhouding met alle
partners. Daarbij liggen interne en externe
communicatie in elkaars verlengde.
 Uit Mobiliteitsbrief 34 Andere trefwoorden: Communicatie, Mobiliteitsbeleid (gemeentelijk - )
- Mol zet het mobiliteitsplan op cd-rom (interview met korpschef) [30-01-2002]
In Mol gaf een verruimde gemeenteraadscommissie
het mobiliteitsplan mee vorm.
Naast de politici zetelden daarin een aantal
externe partners (AWV, De Lijn, de provincie,
…) en een heleboel zogenaamde stakeholders
(onderwijs, middenstand, buurtwerk,…).
Ook individuele burgers konden deelnemen
aan de bijeenkomsten.
 Uit Mobiliteitsbrief 34 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Communicatie, Mobiliteitsplan
- De brede basis van Knesselare (interview met schepen Freddy Tanghe) [30-01-2002]
In de landelijke gemeente Knesselare zetelden
inwoners en belangengroepen in de gemeentelijke
begeleidingscommissie (GBC), samen met de
verantwoordelijken van de gemeente, AWV,
de provincie, De Lijn en de NMBS. Voor het brede
publiek werden een aantal hoorzittingen georganiseerd
in Knesselare en de deelgemeente Ursel.
 Uit Mobiliteitsbrief 34 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Communicatie
- Aalter: regelmatige contacten met de bevolking (interview met de schepen) [30-01-2002]
Aalter heeft een voorlopig conform verklaard mobiliteitsplan, maar
werkte de voorbije jaren reeds aan het herinrichten van een aantal
dorpskernen. Zo werden Aalter-centrum, Lotenhulle en Bellem
aangepakt.
 Uit Mobiliteitsbrief 34 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Communicatie
- De verenigde secties van Halle (interview met Bart Eskens van de verkeersdienst) [30-01-2002]
In Halle heerst een traditie van wat ze
zelf ‘de verenigde secties’ noemen.
Dat is een vergadering die je zou kunnen
omschrijven als een voltallige gemeenteraadscommissie.
Er wordt onder meer
over mobiliteit gedebatteerd.
 Uit Mobiliteitsbrief 34 Praktijkvoorbeeld Andere trefwoorden: Communicatie
- Specialisten aan het woord (interview met Filip Boelaert en Luc Janssen) [30-01-2002]
 Uit Mobiliteitsbrief 34 Andere trefwoorden: Communicatie, Mobiliteitsplan
|
 |
 |
 |
 |
|
|